Zwroty wydatków w państwowej jednostce budżetowej

Jesteśmy państwową jednostką budżetową. Prosimy o wyjaśnienie, czy w świetle § 19 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z 7.12.2010 r. w sprawie sposobu prowadzenia gospodarki finansowej jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych mogą być refundowane wydatki poniesione na podstawie wystawionych refaktur, np. za energię elektryczną, gaz, telefon. Jeżeli tak, to czy zmniejszanie wydatków i kosztów na podstawie refaktury nie przeczy przepisom ustawy o finansach publicznych?

Zasady tworzenia i działania jednostek budżetowych, w tym państwowych jednostek budżetowych, regulują przepisy ustawy z 27.08.2009 r. o finansach publicznych (DzU z 2013 r. poz. 885 ze zm.). Z postanowień art. 11 tej ustawy wynika, że jednostki budżetowe to jednostki organizacyjne sektora finansów publicznych nieposiadające osobowości prawnej, które pokrywają swoje wydatki bezpośrednio z budżetu, a pobrane dochody odprowadzają na rachunek odpowiednio dochodów budżetu państwa albo budżetu jednostki samorządu terytorialnego.

Wyświetlono 23% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....