Zwolnienie z VAT dla kursów ADR

Marcin Szymankiewicz doradca podatkowy
Spółka prowadzi szkolenia kierowców w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych – kursy ADR.
Czy prawidłowo stosuje zwolnienie z VAT, traktując te kursy jako usługi kształcenia zawodowego?

Tak. Usługi kształcenia zawodowego świadczone przez jednostki objęte systemem oświaty, uczelnie, jednostki naukowe Polskiej Akademii Nauk oraz jednostki badawczo-rozwojowe są objęte zwolnieniem na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 ustawy o VAT.

Z pytania nie wynika, by spółka była jedną z takich jednostek. Zwolnienie z VAT usług kształcenia zawodowego świadczonych przez inne podmioty jest możliwe na zasadach określonych w:

Wyświetlono 11% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....