Zwolnienie opiekuńcze w każdym miejscu pracy

Renata Majewska Biuro Kadr i Płac
Pracownica zatrudniona na pół etatu złożyła wniosek o udzielenie jej dnia opieki nad dzieckiem do 14 lat. Spytała jednocześnie, czy ma takie uprawnienie w drugim zakładzie pracy, w którym też ma umowę o pracę na pół etatu. Jaka jest prawidłowa odpowiedź?

Pracownikowi wychowującemu przynajmniej 1 dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy w wymiarze 16 godz. (proporcjonalnym do rozmiaru etatu) bądź 2 dni (bez względu na wymiar czasu pracy), niezależnie od liczby dzieci spełniających kryterium wiekowe. Pracownik informuje o tym, który wariant wymiaru (16 godz. czy 2 dni) wybiera – w pierwszym wniosku o udzielenie takiego „urlopu” i do końca roku kalendarzowego nie może tego zmienić.

Wyświetlono 31% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....