Zmiany w formularzach PIT-8C, PIT-11, PIT-8AR i PIT-4R w 2019 r.

Aleksander Woźniak
PIT-8C dotyczy obecnie wyłącznie niektórych dochodów z kapitałów pieniężnych. Pozostałe informacje, które dotychczas w nim wykazywano, będą przekazywane w PIT-11, i to już w odniesieniu do przychodów za 2018 r.

Nowe wzory formularzy zostały opublikowane w rozporządzeniu MF z 22.11.2018 r. w sprawie określenia niektórych wzorów oświadczeń, deklaracji i informacji podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, które weszło w życie 1.01.2019 r.

Zmiany w nich wynikają z dostosowania do nowej usługi „Twój e-PIT”, polegającej na wypełnianiu niektórych zeznań (na razie PIT-37 i PIT-38) przez KAS. Są również skutkiem wdrożenia nowych zasad sukcesji przedsiębiorstwa osoby fizycznej oraz wprowadzenia umowy o pomocy przy zbiorach (rozdz. 7a ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników).

Wyświetlono 13% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....