Zjazd Katedr Rachunkowości 2018 r.

W dniach 19–21.09.2018 r., na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, odbył się coroczny Ogólnopolski Zjazd Katedr Rachunkowości, połączony z uroczystym jubileuszem 70-lecia łódzkiej Katedry Rachunkowości. Dyskutowano m.in. nt. relacji między prawem bilansowym a podatkowym, sprawozdawczości niefinansowej i ewolucji zawodu księgowego.

Celami Zjazdu, nad którym honorowy patronat objęła Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, były wymiana poglądów i spostrzeżeń nt. aktualnych problemów teorii i praktyki rachunkowości, zacieśnienie współpracy oraz integracja środowiska polskich akademickich nauczycieli rachunkowości.

Jubileusz Katedry Rachunkowości Wydziału Zarządzania UŁ

  • MSSF – Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej

W obchodach jubileuszu uczestniczyli m.in. członkowie: Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Łódzkiego (UŁ), Kolegium Dziekańskiego Wydziału Zarządzania UŁ, kierownicy i pracownicy katedr rachunkowości polskich wyższych uczelni ekonomicznych, przedstawiciele władz Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Polskiej Izby Biegłych Rewidentów oraz Departamentu Rachunkowości i Rewizji Finansowej Ministerstwa Finansów, a także profesorowie z zagranicy współpracujący z Katedrą Rachunkowości UŁ.

Dr hab. prof. UŁ Tomasz Wnuk-Pel przedstawił dokonania Katedry Rachunkowości. Przypomniał, że współdziałała ona z agendami rządowymi przy projektowaniu i nowelizacjach prawa bilansowego oraz Krajowych Standardów Rachunkowości. Współpracowała też z czołowymi uniwersytetami i szkołami wyższymi w kraju oraz licznymi uczelniami zagranicznymi, miała w swych szeregach wielu wybitnych ludzi, którzy odnieśli sukcesy naukowe lub zrobili karierę w biznesie i sektorze publicznym, wykształciła tysiące studentów podczas studiów doktoranckich, podyplomowych, magisterskich i licencjackich, którzy dzisiaj piastują kluczowe stanowiska w instytucjach publicznych i przedsiębiorstwach.

Wyświetlono 15% treści artykułu

w sprzedaży

Spis treści artykułu
Spis treści artykułu:

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....