Zarządzanie kosztami i dokonaniami

Magdalena Barańska
Praktyczne i teoretyczne zagadnienia zarządzania kosztami i dokonaniami omawiano podczas XXIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu „Rachunkowość a controlling”, która odbyła się 15–17.10.2018 r. w Polanicy-Zdroju.

Organizatorem konferencji była Katedra Rachunku Kosztów, Rachunkowości Zarządczej i Controllingu w Instytucie Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego (UE) we Wrocławiu.

Zarządzanie kosztami ściśle się wiąże z rozwojem różnych koncepcji rachunku kosztów. Na uwagę zasługują koncepcje rachunku kosztów docelowych, rachunku kosztów działań oraz rachunku kosztów jakości, znajdujące praktyczne zastosowanie w strategicznym zarządzaniu kosztami.

Skuteczne zarządzanie kosztami wymaga odpowiedniego systemu informacyjnego. Głównym źródłem zasilania tego systemu w informacje jest niewątpliwie rachunkowość. Funkcja, jaką rachunkowość odgrywa w systemie informacyjnym, wynika z jej zadania – pomiaru rezultatów działalności.

Wyświetlono 22% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....