Zapłata za częściowe wykonanie oprogramowania w ewidencji państwowej jednostki budżetowej

Jak ująć w ewidencji księgowej i wykazać w sprawozdaniu finansowym (bilansie) państwowej jednostki budżetowej zapłatę za częściowe wykonanie oprogramowania (wartości niematerialnej i prawnej), które nie stanowi jeszcze gotowego składnika majątkowego?

Państwowa jednostka budżetowa prowadzi księgi rachunkowe zgodnie z uor, z uwzględnieniem zasad szczególnych dotyczących m.in. rozliczeń z budżetem państwa, określonych w rozporządzeniu z 5.07.2010 r. Do ewidencji krajowych i zagranicznych rozrachunków oraz rozliczeń w jednostkach tych stosuje się, zawarte w załączniku nr 3 „Plan kont dla jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych” do rozporządzenia z 5.07.2010 r., konta zesp. 2 „Rozrachunki i rozliczenia”, w tym m.in. konto 201 „Rozrachunki z odbiorcami i dostawcami”.

Z opisu do tego konta wynika, że służy ono do ewidencji rozrachunków i roszczeń krajowych i zagranicznych z tytułu dostaw, robót i usług, w tym również zaliczek na poczet dostaw, robót i usług oraz kaucji gwarancyjnych.

Dokonaną przez jednostkę zapłatę za częściowe wykonanie oprogramowania tytułem wartości niematerialnych i prawnych należałoby potraktować analogicznie jak zaliczkę i ująć w księgach rachunkowych zapisem:

Wn konto 201 „Rozrachunki z odbiorcami i dostawcami”,

Ma konto 130 „Rachunek bieżący jednostki”.

Wyświetlono 43% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....