Założenie lokaty terminowej przez fundację a zwolnienie z CIT

Ryszard Kubacki doradca podatkowy
Prowadzę księgowość fundacji zajmującej się działalnością oświatową. Ostatnio wypracowaliśmy znaczące środki finansowe i zamierzamy część z nich (póki nie zajdzie konieczność wydatkowania ich na cele statutowe) umieścić na lokatach terminowych. Czy może to spowodować utratę zwolnienia przedmiotowego?

Dochody podatników, których celem statutowym jest m.in. działalność oświatowa, są wolne od podatku dochodowego od osób prawnych w części przeznaczonej na te cele (art. 17 ust. 1 pkt 4 updop). Zwolnienie nie dotyczy dochodów, bez względu na czas ich osiągnięcia, wydatkowanych na inne cele, z wyjątkiem wydatków na nabycie środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych służących bezpośrednio realizacji celów statutowych oraz na opłacenie podatków niestanowiących kosztu uzyskania przychodów (art. 17 ust. 1a pkt 2 i ust. 1b updop). Zwolnienie stosuje się również (art. 17 ust. 1e) w przypadku lokowania dochodów poprzez nabycie:

Wyświetlono 36% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....