Zakwaterowanie pracowników za granicą opłacone przez kontrahenta

Ryszard Kubacki doradca podatkowy
Spółka z branży budowlanej prowadzi działalność na terenie całej Europy. Zawarła umowę z zagranicznym kontrahentem, na podstawie której ten będzie ponosił koszty zakwaterowania jej pracowników za granicą.
Czy spółka powinna doliczyć równowartość tych świadczeń do wynagrodzenia pracowników?
Czy wpływa to na rozliczenie podatku dochodowego samej spółki?

Spółka zatrudniająca na umowę o pracę osoby fizyczne co do zasady jest płatnikiem podatku dochodowego (PIT) od wypłacanych im wynagrodzeń. Zobowiązana jest zatem do obliczenia i pobrania oraz wpłacenia do urzędu skarbowego podatku od wynagrodzeń pracowników - art. 31 updof.

Wyświetlono 33% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....