Zakup usługi transportu importowanego towaru – rozliczenie VAT

Tomasz Krywan doradca podatkowy
Na dokumencie importu towaru PZC są podane wartość celna i podstawa opodatkowania. Wartość celna to wartość towaru plus koszty transportu do granicy UE (031W) i od niej naliczane jest cło. Do podstawy opodatkowania wchodzi wartość celna plus cło plus opłaty transportowe od granicy UE do miejsca przeznaczenia (071V) i od sumy tych wartości naliczany jest VAT.
Czy w tym przypadku powinien być wykazany import usług?

W myśl art. 30c ust. 1 ustawy o VAT podstawy opodatkowania z tytułu importu usług się nie ustala, jeżeli wartość usługi została wliczona do podstawy opodatkowania WNT lub wartość usługi – na podstawie odrębnych przepisów – zwiększa wartość celną importowanego towaru. W takich sytuacjach podstawa opodatkowania importu usług jest zatem „zerowa”, a w konsekwencji do importu usług nie dochodzi.

Wyświetlono 31% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....