Z prac Krajowej Rady


Krajowa Rada Biegłych Rewidentów (KRBR) zatwierdziła w czerwcu br. sprawozdanie finansowe Krajowej Izby Biegłych Rewidentów (KIBR) za rok 2012. Sprawozdanie przekazano Komisji Nadzoru Audytowego (KNA), a także – zgodnie z wymogami podstawowych zasad gospodarki finansowej KIBR – zamieszczono je wraz z opinią Krajowej Komisji Rewizyjnej na stronie internetowej KIBR (w zakładkach Samorząd/Działalność krajowa/Gospodarka finansowa). Sprawozdanie KIBR podlegało badaniu przez podmiot uprawniony, który wydał opinię bez zastrzeżeń.

  • MSR – Międzynarodowe Standardy Rachunkowości
  • MSSF – Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej
  • MSRF – Międzynarodowe Standardy Rewizji Finansowej (w ich skład wchodzą MSB, MSUA i MSUP)
  • MSUA – Międzynarodowe Standardy Usług Atestacyjnych

KRBR uchwaliła wprowadzenie – jako krajowych standardów rewizji finansowej – międzynarodowych standardów rewizji finansowej (MSRF), międzynarodowych standardów usług przeglądu (MSUP) oraz międzynarodowych standardów usług atestacyjnych (MSUA).

KRBR uchwaliła także stosowanie, jako zasad wewnętrznej kontroli jakości usług świadczonych przez podmiot uprawniony, Międzynarodowego Standardu Kontroli Jakości 1 Kontrola jakości firm przeprowadzających badania i przeglądy sprawozdań finansowych oraz wykonujących inne zlecenia usług atestacyjnych i pokrewnych.

KNA, generalnie oceniając działania Rady, mające na celu wprowadzenie MSRF za pożądane, zgłosiła do obu uchwał zastrzeżenia.

KRBR uznała niektóre z zastrzeżeń za słuszne i ustaliła sposób ich uwzględnienia. Uchwały nie są prawomocne.

Wyświetlono 14% treści artykułu

Likwidacja i upadłość podmiotów gospodarczych – aspekty bilansowe i podatkowe

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....