Wyższa składka zdrowotna za pracownika na urlopie wychowawczym


Od listopada 2018 wzrosła podstawa wymiaru składki zdrowotnej odprowadzana za pracownika przebywającego na urlopie wychowawczym.

Jest ona równa kwocie specjalnego zasiłku opiekuńczego, a ten w myśl rozporządzenia RM z 31.07.2018 w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się, stanowiących podstawę ubiegania się o zasiłek rodzinny i specjalny zasiłek opiekuńczy, wysokości świadczeń rodzinnych oraz wysokości zasiłku dla opiekuna (DzU poz. 1497) od 1.11.2018 wynosi 620 zł (wcześniej 520 zł).

  • RM – Rada Ministrów

Przypomnijmy, że osoba przebywająca na urlopie wychowawczym podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu, rentowemu oraz zdrowotnemu – o ile nie ma innych tytułów do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnego lub ustalonego prawa do emerytury lub renty.

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....