Wynagrodzenie za poręczenie wypłacone wspólnikom a koszty podatkowe

Marcin Szymankiewicz doradca podatkowy
Wspólnik spółki z o.o., a zarazem członek jej zarządu poręczył kredyt tej spółki, przeznaczony na jej bieżące finansowanie. Za udzielenie poręczenia otrzymał wynagrodzenie. Czy koszt takiego poręczenia jest dla spółki kosztem uzyskania przychodów?

Przez umowę poręczenia poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek, gdyby nie wykonał go dłużnik. Oświadczenie poręczyciela powinno być pod rygorem nieważności złożone na piśmie (zob. art. 876 Kc).

Wyświetlono 17% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....