Wynagrodzenie za niepodejmowanie działalności konkurencyjnej jako koszt podatkowy

Marcin Szymankiewicz doradca podatkowy
W styczniu 2012 r. spółka akcyjna zawarła na czas nieokreślony umowę o współpracę z osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą (zleceniobiorca). Obecnie umowa została rozwiązana. Określała m.in. zakaz podejmowania działalności konkurencyjnej przez zleceniobiorcę przez kolejnych 12 miesięcy i przysługujące mu z tego tytułu odszkodowanie.
Czy wydatki na spłatę zobowiązania wobec zleceniobiorcy, z tytułu niepodejmowania działalności konkurencyjnej, są dla spółki kosztem uzyskania przychodów?

W myśl art. 15 ust. 1 updop kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia ich źródła, z wyjątkiem wymienionych w art. 16 ust. 1 updop.

Wyświetlono 28% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....