Wykazywanie w bilansie należności rozłożonych na raty

Jesteśmy państwową jednostką budżetową. Prosimy o wskazanie sposobu prezentacji w bilansie za 2014 r. należności, które zostały rozłożone na raty płatne po 2015 r.; czy powinny być one wykazane jako należności długoterminowe, czy krótkoterminowe?

Należności są to bezsporne, niekwestionowane przez dłużników, wierzytelności jednostki, posiadające terminy płatności. Należności krótkoterminowe, w znaczeniu określonym w art. 3 ust. 1 pkt 18 lit. c uor, obejmują ogół należności z tytułu dostaw i usług oraz całość lub część należności z innych tytułów niezaliczanych do aktywów finansowych, a które staną się wymagalne w ciągu 12 miesięcy od dnia bilansowego. Należności, których termin spłaty przypada w okresie dłuższym niż rok od dnia bilansowego, a więc w roku zaprzyszłym i później - są należnościami długoterminowymi. Dotyczy to należności, o których mowa w pytaniu.

Wyświetlono 42% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....