Wspomnienie o profesorze dr. hab. Janie Matuszewiczu (1927–2016)

Nauka rachunkowości poniosła ogromną stratę. 4.08.2016 r. zmarł – w wieku 89 lat – prof. dr hab. Jan Matuszewicz, jeden z twórców nauki rachunkowości w Polsce, uznany nie tylko w skali kraju autorytet w zakresie stosowania rachunku kosztów w przemyśle.

Pisząc to wspomnienie, pragniemy oddać hołd człowiekowi, z którym mieliśmy zaszczyt i przyjemność współpracować w Katedrze Rachunkowości Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie Szkoły Głównej Handlowej), poczynając od końca lat 60. ubiegłego wieku. Człowiekowi, którego twórczość w sposób znaczący wpłynęła na nasze poglądy naukowe i działalność dydaktyczną.

Jan Matuszewicz - jeden z twórców nauki rachunkowości w Polsce

Twórczość naukowa Profesora miała charakter wielopłaszczyznowy. Przez całe życie zawodowe prowadził działalność naukowo-badawczą, był aktywnie zaangażowany w kształcenie kadry naukowej, prowadził działalność dydaktyczną i organizacyjną, udzielał się społecznie, zwłaszcza w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Był niezwykle uzdolnionym dydaktykiem i wieloletnim wychowawcą młodej kadry naukowej oraz młodzieży akademickiej. Spędzał wiele czasu z adeptami zawodu nauczyciela akademickiego, przygotowując ich do prowadzenia zajęć dydaktycznych, dzięki czemu wykłady, seminaria i ćwiczenia prowadzone przez niego i jego zespół wyróżniały się wysokim poziomem naukowym i dydaktycznym. W każdym z obszarów aktywności zawodowej i twórczej Profesor osiągnął bardzo wiele, zawdzięczając to nie tylko wrodzonym talentom i wiedzy, ale też ogromnej pracowitości oraz poczuciu odpowiedzialności za to wszystko, co robi.

Wyświetlono 26% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....