Ważne zmiany w obowiązkach płatników PIT w 2019

Aleksander Woźniak
Krzysztof Hałub
Informacje PIT-11 i PIT-8C za 2018 muszą być przesłane do US do końca stycznia 2019, czyli o miesiąc wcześniej niż do tej pory, i wyłącznie elektronicznie. Tylko elektroniczną postać będą też mieć deklaracje PIT-4R i PIT-8AR, a także informacja IFT-1R składana do końca lutego.

Tak wynika z ustawy z 4.10.2018 o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (DzU poz. 2126).

  • US – urząd skarbowy

Wprowadza ona liczne zmiany w obowiązkach płatników PIT, związane z wprowadzaną od 2019 nową usługą administracji skarbowej „Twój e-PIT”, polegającą na wypełnieniu zeznań rocznych niektórych podatników (począwszy od zeznań za 2018) przez organy podatkowe.

Spora część tych zmian ma wejść w życie dopiero począwszy od 2020. Poniżej opisujemy te, które mają obowiązywać od 2019 i dotyczą również rozliczenia dochodów za 2018 (zob. art. 8 nowelizacji).

Wyświetlono 18% treści artykułu

w sprzedaży

Spis treści artykułu
Spis treści artykułu:

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....