Uwaga SP ZOZ!

Na dzień 31 grudnia 2012 r. trzeba niezamortyzowaną część wartości początkowej aktywów trwałych przeksięgować z funduszu założycielskiego na rozliczenia międzyokresowe przychodów

Przepisy art. 8 ustawy z 14.06.2012 r. o zmianie ustawy o działalności leczniczej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2012 r. poz. 742) wprowadziły obowiązek ustalenia kwoty odpowiadającej niezamortyzowanej części wartości początkowej aktywów trwałych, otrzymanych nieodpłatnie lub sfinansowanych z dotacji, których wartość zwiększyła przed dniem 1.07.2011 r. fundusz założycielski SP ZOZ.

Kwotę tę ustala się na dzień 31.12.2011 r. Przeniesienie tej kwoty z funduszu założycielskiego SP ZOZ na rozliczenia międzyokresowe przychodów, o których mowa w art. 41 ustawy o rachunkowości, powinno nastąpić nie później niż na dzień 31.12.2012 r. Rozliczenie za pomocą konta 84 ma zastosowanie także do odpisów amortyzacyjnych dokonanych w 2012 r.

Praktycznie, w celu ustalenia kwoty wymagającej przeniesienia z konta 80 „Fundusz założycielski” na konto 84 „Rozliczenia międzyokresowe przychodów”, konieczne są:

Wyświetlono 23% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....