Urlop wychowawczy w okresie przejściowym

Renata Majewska Biuro Kadr i Płac
Dziecko pracownika skończyło 5 lat 1.01.2015 r. Do tej daty wykorzystał on tylko 12 miesięcy urlopu wychowawczego.
Czy w związku ze zmianami obowiązującymi od 2.01.2016 r. i wynikającym z nich przesunięciem końcowego terminu na wykorzystanie tego urlopu zatrudniony może wziąć w 2016 r. urlop wychowawczy? Jeśli tak, to w jakim wymiarze?

Od 2.01.2016 r. (data wejścia w życie nowelizacji Kp z 24.07.2015 r., dotyczącej uprawnień rodzicielskich pracowników; DzU poz. 1268) urlop wychowawczy wolno wykorzystać do końca roku kalendarzowego, w którym dziecko skończy 6 lat (art. 186 § 2 Kp). Wcześniej wolno go było odebrać do dnia ukończenia przez nie 5 lat.

Wyświetlono 50% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....