Urlop wychowawczy po okresie pracy w obniżonym wymiarze

Pracownica, która w 2011 r. urodziła dziecko, nie korzystała jeszcze z urlopu wychowawczego. Do 28.12.2015 r. pracowała w obniżonym wymiarze czasu pracy (za okres, kiedy mogłaby korzystać z urlopu wychowawczego). Jeszcze na początku grudnia złożyła wniosek o 24 miesiące urlopu wychowawczego, począwszy od 1.01.2016 r.
Czy ma do niego prawo? Jeśli tak, to kiedy podlega ona ochronie przed zwolnieniem z pracy: tylko podczas pracy w obniżonym wymiarze czy także podczas urlopu wychowawczego?

Pracodawca musi udzielić urlopu wychowawczego, jednak nie później niż do upływu roku kalendarzowego, w którym dziecko skończy 6 lat, czyli w opisanym przypadku najpóźniej do końca 2017 r. Szczególna ochrona przed zwolnieniem z pracy przysługuje kobiecie zarówno od dnia zgłoszenia wniosku o pracę w obniżonym wymiarze przez okres, kiedy mogłaby korzystać z urlopu wychowawczego (maksymalnie przez 12 miesięcy), jak i od dnia złożeniu wniosku o sam urlop wychowawczy oraz w jego trakcie.

Wyświetlono 22% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....