Uproszczona ewidencja dla małych fundacji i stowarzyszeń 2

Jesteśmy małą fundacją, której przychody wynoszą 80-90 tys. zł rocznie.
Czy mamy obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych?

Od 1.01.2016 r. większość małych organizacji pozarządowych (mop), w tym fundacje i stowarzyszenia, może w myśl art. 2 ust. 5 uor nie prowadzić ksiąg rachunkowych.

Są to jednostki, o których mowa w art. 10a ust. 1 ustawy z 24.04.2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (DzU z 2014 r. poz. 1118 ze zm.) - z wyłączeniem spółek kapitałowych - oraz stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego spełniające warunek:

Wyświetlono 15% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....