Uproszczenia w rejestracji spółek

Od 1.12.2014 r. obowiązują nowe zasady rejestracji spółek w KRS[1] w ramach tzw. „jednego okienka”, dzięki którym ma nastąpić uproszczenie i usprawnienie procedury zakładania firmy. Praktyka pokaże, na ile podejmowanie działalności w formie spółki handlowej będzie łatwiejsze.

[1] Dotyczą one także pozostałych podmiotów objętych wpisem do KRS, jak np. stowarzyszenia czy fundacje (Red.).

Wprowadzona w 2009 r. zasada „jednego okienka” nie sprawdziła się – okazała się czasochłonna i wbrew wcześniejszym założeniom, zamiast stanowić ułatwienie dla przedsiębiorców, znacznie wydłużyła proces rejestracji.

Wprowadzenie „jednego okienka” motywowano potrzebą usprawnienia procedury związanej z rozpoczęciem działalności gospodarczej przez podmioty podlegające rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). Cel był jak najbardziej słuszny.

  • PKD – Polska Klasyfikacja Działalności
  • KRS – Krajowy Rejestr Sądowy

W rzeczywistości „jedno okienko” stanowiło jedynie pozorne ułatwienie. Ponadto nie wszystko dawało się faktycznie w nim załatwić, co powodowało, że zasada „jednego okienka” w wielu przypadkach pozostała fikcją. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że liczba okienek została znacznie ograniczona.

Wyświetlono 6% treści artykułu

w sprzedaży

Spis treści artykułu
Spis treści artykułu:

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....