Umowa na zastępstwo a okres wypowiedzenia

1.11.2015 r. zawarliśmy umowę na zastępstwo pracownicy nieobecnej w pracy z przyczyn usprawiedliwionych (urlopz tytułu opieki nad dzieckiem), która wróci do pracy prawdopodobnie dopiero na początku 2017 r. Od 22.02.2016 r. ulegną wydłużeniu okresy wypowiedzenia umów o pracę na czas określony.
Czy dotyczy to także opisanej umowy na zastępstwo? Jeśli tak, to jak w tej sytuacji ustalić długość wypowiedzenia, gdybyśmy chcieli wcześniej zakończyć współpracę?

Od 22.02.2016 r. okresy wypowiedzenia umów o pracę na zastępstwo (obecnie jeszcze wynoszące 3 dni robocze) zostaną wydłużone i zrównane z terminami wypowiedzenia umów o pracę na czas nieokreślony. W tym konkretnym przypadku przez pierwsze pół roku od wejścia zmian w życie (czyli w okresie od 22.02.2016 do 21.08.2016 r.) strony będzie jednak obowiązywało 2-tygodniowe wypowiedzenie, bo chodzi o umowę na zastępstwo zawartą przed 22.02.2016 r. i istniejącą tego dnia.

Wyświetlono 22% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....