Ulgowe składki początkujących przedsiębiorców w 2019

Renata Majewska Biuro Kadr i Płac
Od 1.01.2019 preferencyjna podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne osób rozpoczynających działalność gospodarczą, równa 30% minimalnego wynagrodzenia za pracę, wyniesie 675 zł.

Mogą ją stosować przedsiębiorcy (osoby fizyczne i wspólnicy spółek cywilnych) w okresie pierwszych 24 miesięcy kalendarzowych od rozpoczęcia działalności (ew. po 6-miesięcznym okresie korzystania z tzw. ulgi na start), którzy spełniają łącznie poniższe warunki (art. 18a usus):

  • usus – ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych
  • nie prowadzą lub w okresie ostatnich 60 miesięcy kalendarzowych przed otwarciem aktualnej działalności nie prowadzili pozarolniczej działalności gospodarczej,
  • nie wykonują jej na rzecz byłego pracodawcy, dla którego przed dniem rozpoczęcia aktualnej działalności, w bieżącym roku albo poprzednich latach kalendarzowych wykonywali w ramach stosunku pracy bądź spółdzielczego stosunku pracy czynności wchodzące w zakres tej działalności.

Wyświetlono 56% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....