Ujęcie wartości początkowej nieruchomości, stanowiącej wydzieloną część mienia samorządu, użytkowanej przez sp zoz oraz dotacji na modernizację tej nieruchomości

W związku z ustawowym obowiązkiem przeniesienia z funduszu założycielskiego samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej (sp zoz) na rozliczenia międzyokresowe przychodów niezamortyzowanej części wartości początkowej aktywów trwałych otrzymanych nieodpłatnie lub sfinansowanych z dotacji, prosimy o wyjaśnienie, czy dotyczy to również nieruchomości (budynku) otrzymanej przed 1 lipca 2011 r. w nieodpłatne użytkowanie (nieruchomość stanowi wydzieloną część mienia jednostki samorządu terytorialnego), a także dotacji otrzymanej na modernizację tej nieruchomości?

Jak wskazaliśmy w Rachunkowości nr 1/2013 r. (str. 64), sp zoz zobowiązane były – na podstawie art. 8 ustawy z 14.06.2012 r. o zmianie ustawy o działalności leczniczej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2012 r. poz. 743) – do przeniesienia z funduszu założycielskiego na rozliczenia międzyokresowe przychodów kwoty odpowiadającej niezamortyzowanej części wartości początkowej aktywów trwałych otrzymanych nieodpłatnie lub sfinansowanych z dotacji, które zwiększyły przed dniem 1 lipca 2011 r. fundusz założycielski sp zoz.

Kwotę odpowiadającą niezamortyzowanej części wartości początkowej tych aktywów trwałych należało ustalić na dzień 31.12.2011 r. Natomiast przeniesienie tej kwoty z funduszu założycielskiego na rozliczenia międzyokresowe przychodów powinno było nastąpić nie później niż na dzień 31.12.2012 r.

Wyświetlono 32% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....