Ubezpieczenie członka zarządu – dominującego udziałowca spółki z o.o.

Jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę na stanowisku dyrektora w trzyosobowej spółce z o.o. Do ubezpieczeń jestem zgłoszona jako pracownik. Od lipca br. obejmę 99/100 udziałów w tej spółce i będę większościowym udziałowcem, a 1/100 udziałów będzie miał mój mąż. Czy będę nadal podlegać ubezpieczeniom społecznym jako pracownik?

Sąd Najwyższy (SN) wielokrotnie wypowiadał się na temat dopuszczalności pracowniczego zatrudnienia wspólników/członków zarządu spółek z o.o. Nie ma wątpliwości, że wspólnicy spółek o składzie wieloosobowym mogą wykonywać pracę w zarządzie (wyroki z: 16.12.1998 r., II UKN 394/98; 16.12.2008 r., I UK 162/08; 12.05.2011 r., II UK 20/11).

Inaczej jest jednak w przypadku zatrudnienia jedynego wspólnika spółki z o.o.

Wyświetlono 28% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....