Tylko zapłata całości należności za towary warunkuje otrzymanie zwrotu różnicy VAT w terminie 25 dni

Zofia Ruwnicka
Prowadzimy sprzedaż opodatkowaną wyłącznie 23% stawką VAT i z reguły co miesiąc w rozliczeniu podatkowym występuje zobowiązanie podatkowe do zapłaty. W rozliczeniu za marzec wystąpiła nadwyżka VAT naliczonego nad należnym, którą zadysponowaliśmy do przeniesienia na miesiąc następny.
W związku z rozpoczęciem dużej inwestycji w deklaracji podatkowej za kwiecień 2015 r. wystąpi nadwyżka VAT naliczonego nad należnym, którą chcielibyśmy otrzymać z urzędu skarbowego w terminie 25 dni. Jednak nie wszystkie otrzymane w marcu faktury za towary i usługi zostały opłacone.
Czy to oznacza, że nie powinniśmy uwzględniać ich w deklaracji? A co z fakturami, które zostały opłacone tylko częściowo?

W ustawie o VAT (art. 87 ust. 2) jako zasadę przyjęto, że zwrot różnicy VAT następuje w terminie 60 dni od dnia złożenia rozliczenia (deklaracji) przez podatnika. Termin ten może ulec skróceniu do 25 dni, licząc od dnia złożenia rozliczenia (art. 87 ust. 6), gdy kwoty VAT naliczonego, wykazane w deklaracji podatkowej, wynikają z:

Wyświetlono 15% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....