Świadczenie urlopowe wypłacane ze środków pracodawcy jako koszt uzyskania przychodów

Anna Koleśnik doradca podatkowy
Spółka nietworząca zfśs, zatrudniająca ponad 50 pracowników, wypłaca im świadczenia urlopowe finansowane ze środków obrotowych.
Czy świadczenia takie i odprowadzone od nich składki ZUS mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?

Tak. Zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 45 updop i art. 23
ust. 1 pkt 42 updof w brzmieniu obowiązującym od 1.01.2016 r. nie uważa się za koszty uzyskania przychodów wydatków pracodawcy na działalność socjalną, o której mowa w przepisach o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych; kosztem takim są jednak świadczenia urlopowe wypłacone zgodnie z przepisami o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych oraz koszty,
o których mowa w art. 15 ust. 1za pkt 2 [updop; w przypadku updof art. 22 ust. 1p pkt 2 - przyp. aut.]. Chodzi tu o wydatki z tytułu prowadzenia zakładowego żłobka, klubu dziecięcego lub przedszkola (do wysokości określonych limitów) oraz również limitowanego dofinansowania pracownikowi poniesionego przez niego wydatku na ww. formy opieki nad dzieckiem, które w myśl przywołanych regulacji są kosztami uzyskania przychodów, pod warunkiem że nie zostały sfinansowane z zfśs.

Wyświetlono 12% treści artykułu

w sprzedaży

Spis treści artykułu
Spis treści artykułu:

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....