Z działalności Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

Małgorzata Szczepańska rzecznik prasowy ZG SKwP
Jesień obfitowała w ważne dla środowiska księgowych obrady, w których SKwP brało czynny udział. Było organizatorem, współorganizatorem lub patronem 4 ogólnopolskich konferencji.

Europejski Kongres MŚP

W Katowicach w dniach 12-14.10.2015 r. odbył się V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw Nauka - Biznes - Samorząd RAZEM DLA GOSPODARKI. To największe w Europie wydarzenie poświęcone small biznesowi zorganizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach pod honorowymi patronatami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Komisji Europejskiej oraz pod Wysokim Patronatem Parlamentu Europejskiego.

Współorganizatorami kongresu byli: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych SA oraz Uniwersytet Śląski.

W ciągu 3 dni kongresu odbyły się 63 sesje panelowe oraz wiele warsztatów i spotkań młodych przedsiębiorców z liderami, w których udział wzięli eksperci z krajui zagranicy. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach stojących przed przedsiębiorcami dyskutowali przedstawiciele władz rządowych, instytucji naukowo-badawczych oraz instytucji otoczenia biznesu.

SKwP przygotowało panel Wysokie standardy rachunkowości siłą wspomagającą innowacyjność w sektorze MŚP (w bloku tematycznym Optymalizacja w biznesie) pod patronatem Europejskiej Federacji Księgowychi Audytorów MŚP (EFAA) - odbył się on drugiego dnia kongresu.

W spotkaniu, które w imieniu SKwP otworzył Franciszek Wala - prezes Zarządu Głównego (ZG) SKwP - zabrali głos oficjalni goście i eksperci, m.in.: dr Dorota Podedworna-Tarnowska - podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, Dorota Będziak - zastępca dyrektora Departamentu Rachunkowości i Rewizji Finansowej Ministerstwa Finansów, Maja Wasilewska z Departamentu Rozwoju Przedsiębiorczości i Innowacyjności PARP oraz Barbara Misterska-Dragan - wiceprezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. Spotkanie moderowała prof. dr hab. Anna Karmańska - członek ZG SKwP, członek Zarządu EFAA, przewodnicząca Komisji Etyki SKwP, która we wprowadzeniu do panelu powiedziała: Profesjonalny biznes potrzebuje profesjonalnej rachunkowości. Skala działania nie ma tu znaczenia. System rachunkowości w MŚP jest kopalnią informacji, z których w biznesie można i należy korzystać pełną garścią. Rachunkowość jest ważna na każdym etapie ekonomicznego życia przedsiębiorstwa. Ma ogromy potencjał wspomagania zarządzania i innowacji. Warto mieć tego świadomość.

Wyświetlono 17% treści artykułu

w sprzedaży

Spis treści artykułu
Spis treści artykułu:

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....