Stawiamy na etykę w rachunkowości

Wiesława Moczydłowska certyfikowany Ekspert Usług Księgowych
Wywiad z Haliną Gąsior-Mikulską, Prezesem Oddziału Okręgowego SKwP w Kielcach

Pani Prezes, przedstawiliśmy Czytelnikom "Rachunkowości" kilka oddziałów SKwP. Dziś chcielibyśmy poinformować o osiągnięciach i kłopotach Oddziału w Kielcach. Od czego zaczęłaby Pani prezentację swojego Oddziału? Czy jest coś, czym się wyróżnia?

Z pewnością są to podejmowane przez nas działania na rzecz szerszego kierowania się etyką w rachunkowości. Nasz Oddział podpisał w 2009 r. umowę z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach o współpracy przy realizacji projektów badawczych z dziedziny rachunkowości w latach 2009-2016.

Pierwszy projekt to: "Przestrzeganie zasad etyki zawodowej w rachunkowości na przykładzie województwa świętokrzyskiego", a drugi dotyczy "Jakości sprawozdawczości finansowej w podmiotach gospodarczych województwa świętokrzyskiego".

Od 2009 r. w ramach pierwszego projektu prowadzone są badania m.in. znajomości i przestrzegania Kodeksu Etyki przez księgowych oraz biegłych rewidentów z Regionu Świętokrzyskiego. Prowadzimy je podczas szkoleń organizowanych przez Oddział. Księgowi, którzy uczestniczą w Akcji Bilans, oraz biegli rewidenci podczas szkoleń obligatoryjnych, wypełniają stosowne ankiety.

Wyniki badań przedstawione zostały w lutym 2010 r. na konferencji środowiskowej, zorganizowanej przez nasz Oddział i Pracownię Finansów i Rachunkowości Instytutu Ekonomii i Administracji UJK. Była to pierwsza konferencja z cyklu pod wspólnym tytułem "Rachunkowość w Polsce na przykładzie województwa świętokrzyskiego". Uczestniczyło w niej około 70 osób, w tym księgowi, biegli rewidenci, członkowie SKwP O/O Kielce.

Wyświetlono 7% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....