Stare umowy nie wpłyną na 33-miesięczny limit okresowego zatrudnienia

W "Rachunkowości" nr 9 i 10 czytałam o zmianach w umowach okresowych, jakie wejdą w życie na początku przyszłego roku.
Nasunęła mi się wątpliwość: czy jeśli pracodawca zatrudniał już daną osobę na czas określony, łącznie na okres dłuższy niż 33 miesiące (np. była to pierwsza umowa o pracę na czas określony łącząca strony, zawarta na 5 lat od 1.01.2010 do 31.12.2014 r.), to czy po 21.02.2016 r. będzie mógł jeszcze zawrzeć z tą osobą umowę okresową?

Tak, stronom wolno będzie po 21.02. 2016 r. podpisać umowę o pracę na czas określony. Jednak łączny czas zatrudnienia okresowego danej osoby przez tego pracodawcę nie będzie mógł przekroczyć łącznie 33 miesięcy, podczas których jest dopuszczalne nawiązanie tylko 3 umów okresowych.

Wyświetlono 44% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....