Sprawozdanie z działalności SPZOZ

Jako szpital prowadzimy działalność leczniczą w formie samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej. Czy mamy obowiązek sporządzenia sprawozdania z działalności? Jeżeli tak, to czy sprawozdanie to powinno zostać poddane badaniu przez biegłego rewidenta, a jego wyniki zawarte w sprawozdaniu biegłego rewidenta z badania sprawozdania finansowego szpitala?

Obowiązek sporządzania sprawozdania z działalności przez niektóre jednostki zobowiązane do prowadzenia ksiąg rachunkowych i sporządzania sprawozdań finansowych zgodnie z zasadami zawartymi w uor wynika z art. 49 tej ustawy. Określa on, kogo dotyczy obowiązek sporządzania sprawozdania z działalności oraz zakres informacyjny tego sprawozdania, obejmujący – co do zasady – istotne informacje o stanie majątkowym i sytuacji finansowej jednostki, w tym ocenę uzyskiwanych efektów oraz wskazanie czynników ryzyka i opis zagrożeń.

Wyświetlono 13% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....