Sprawozdanie finansowe spółdzielni mieszkaniowej

Wydanie on-line

Rozliczenia podatkowe spółdzielni mieszkaniowych – wybór najnowszych interpretacji KIS

Wydanie książkowe

Roczne sprawozdanie finansowe i rozliczenia podatkowe spółdzielni mieszkaniowej

⇒ Zamów teraz (cena 69.00) ⇐
⇒ Sprawdź promocje 10%... 15%... ⇐

Książka jest poświęcona zamknięciu roku obrotowego i rozliczeniom podatkowym spółdzielni mieszkaniowych.

Ze względu na specyficzne cechy działalności spółdzielni, na którą składają się dwa odrębnie rozliczane obszary – eksploatacja i utrzymanie nieruchomości własnych i stanowiących mienie członków spółdzielni oraz działalność pozostała (w tym gospodarcza) – ich sprawozdania finansowe różnią się od sporządzanych np. przez spółdzielnie pracy czy spółki prawa handlowego.

Odmienny jest też sposób ustalania dochodu podatkowego – spółdzielnia mieszkaniowa oblicza dwa, a niekiedy nawet trzy niezależne od siebie dochody: z eksploatacji i utrzymania lokali mieszkalnych (wolny od CIT przy spełnieniu ustawowych warunków) oraz z pozostałej działalności i ew. z zysków kapitałowych (podlegające opodatkowaniu).

Z uwagi na specyfikę spółdzielni mieszkaniowych pojawia się też wiele wątpliwości związanych z rozliczaniem VAT – stosowaniem zwolnień od opodatkowania i właściwych stawek podatku, korzystaniem z prawa do odliczenia.

Zagadnienia te omówiono w niniejszej publikacji. Uzupełnia ją wybór najnowszych interpretacji Krajowej Informacji Skarbowej, wyjaśniających konkretne problemy podatkowe spółdzielni.

W książce położono akcent na szczególne cechy sprawozdawczości i rozliczeń podatkowych spółdzielni mieszkaniowych, odrębne od innych jednostek. Prawidłowe sporządzenie rocznego sprawozdania finansowego i rozliczenie się z podatku wymaga jednak znajomości ogólnych zasad, przedstawionych w publikacji Zamknięcie roku 2018, komplementarnej do niniejszej książki.


Autorzy: Ewa Hrebin

Wydawnictwo: Rachunkowość

Rok wydania: 2018

Oprawa: miękka

Format: B5

Liczba stron: 88

ISBN: 978-83-63251-23-9

Cena: 69.00 zł (w tym 5% VAT)


⇒ Zamów teraz (cena 69.00) ⇐
⇒ Sprawdź promocje 10%... 15%... ⇐

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....