Spis z natury z wykorzystaniem urządzeń elektronicznych

Jesteśmy jednostką handlową. Producent kas fiskalnych oferuje nam sprzedaż czytników kodów kreskowych, służących m.in. do celów ewidencyjnych oraz do przeprowadzenia inwentaryzacji towarów w sklepie. Asortyment towarów zidentyfikowanych za pomocą kodów kreskowych, w tym ich ilość i cena detaliczna, byłby automatycznie drukowany.
Czy taki spis (za pomocą kodów kreskowych) można będzie uznać za spełniający wymogi ustawy o rachunkowości?

Mianem inwentaryzacji obejmuje się – jak wiadomo – ogół czynności zmierzających do ustalenia rzeczywistego stanu aktywów i pasywów danej jednostki na określony moment (dzień), w celu porównania go ze stanem wynikającym z ksiąg rachunkowych, ustalenia i wyjaśnienia różnic, rozliczenia osób odpowiedzialnych z powierzonego im mienia oraz oceny przydatności składników majątku objętych inwentaryzacją.

Wyświetlono 24% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....