Skrócona nazwa firmy na fakturze

Rafał Styczyński doardca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego w Kołobrzegu
Jestem wspólnikiem spółki jawnej. Na fakturach posługiwaliśmy się dotąd wyłącznie nazwą pełną, używając imion i nazwisk wszystkich wspólników. Ze względu na śmierć jednego ze wspólników i wejście do spółki innego wspólnika, zostanie złożone zgłoszenie aktualizacyjne w urzędzie skarbowym na druku VAT-R. Do tego czasu zamierzamy na fakturach używać nazwy skróconej.
Czy możemy tak robić?

Faktura to każdy dokument w formie papierowej lub elektronicznej zawierający dane wymagane ustawą i przepisami wydanymi na jej podstawie (art. 2 pkt 31 ustawy o VAT). Poprawnie wystawiona faktura powinna zawierać dane wskazane w art. 106e ust. 1 ustawy o VAT) a wśród nich m.in. imiona i nazwiska lub nazwy podatnika i nabywcy towarów lub usług oraz ich adresy.

W mojej opinii nazwa skrócona podana w zgłoszeniu rejestracyjnym dla celów VAT (formularz VAT-R) identyfikuje posługującego się nią podatnika na równi z nazwą pełną.

Wyświetlono 39% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....