Rozliczanie w czasie straty z tytułu eksploatacji i utrzymania nieruchomości przez spółdzielnię

Zbigniew Wilkosz

W 2014 r. w spółdzielni mieszkaniowej powstała znaczna nadwyżka kosztów eksploatacji i utrzymania nieruchomości nad opłatami. Aby nie zwiększać drastycznie opłat za lokale, spółdzielnia chciałaby nadwyżkę tę, figurującą na koncie 65 "Pozostałe rozliczenia międzyokresowe", odnieść na rachunek zysków i strat stopniowo przez trzy lata.
Czy jest to możliwe?

Zagadnienie to reguluje art. 6 ust. 1 ustawy z 15.12.2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych (DzU z 2013 r. poz. 1222). Przewiduje on, że różnica między kosztami eksploatacji i utrzymania nieruchomości a opłatami służącymi ich pokryciu przechodzi na rok następny. Nie jest zatem możliwe rozliczanie nadwyżki kosztów nad opłatami przez kilka lat.

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....