Rezygnacja przez biuro rachunkowe z ewidencjonowania obrotu w kasie fiskalnej

Krzysztof Hałub
Biuro rachunkowe, które kierując się błędnymi wyjaśnieniami fiskusa, w 2015 kupiło kasę rejestrującą i prowadzi ewidencję usług księgowych świadczonych na rzecz nieprzedsiębiorców, wciąż jeszcze może zrezygnować ze stosowania kasy – w dowolnym miesiącu.

O jej wydanie wystąpił właściciel biura rachunkowego, który nie ma uprawnień do zawodowego wykonywania czynności doradztwa podatkowego ani nie zatrudnia osób z takimi uprawnieniami. Udziela on podatnikom i płatnikom wyjaśnień w zakresie ich obowiązków podatkowych, nie udziela natomiast na ich zlecenie czy na ich rzecz porad bądź opinii, nie świadczy też innych usług doradztwa podatkowego. Ponadto nie przekroczył dotychczas w żadnym roku limitu 20 tys. zł sprzedaży na rzecz osób fizycznych oraz rolników ryczałtowych. Usługi takie świadczy bowiem okazjonalnie i nie stanowią one głównego źródła przychodu.

Wyświetlono 35% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....