Refakturowanie mediów w księgach rachunkowych jednostki budżetowej

Jak ująć w księgach rachunkowych jednostki budżetowej refaktury dotyczące mediów, wystawione w 2013 r., gdy refakturowane koszty ujęte były w księgach 2012 r.?

Refakturowanie ma miejsce m.in. wtedy, gdy obciążające korzystającego opłaty za media (np. energię elektryczną, ciepłą wodę) dostarczane przez dostawców (np. elektrownie, ciepłownie) są korzystającemu fakturowane przez podmiot pośredniczący w przenoszeniu tego rodzaju kosztów na korzystającego, bez doliczania żadnej marży. Warunkiem uznania czynności za refakturowanie jest, aby suma refakturowanych kwot odpowiadała kwocie wynikającej z faktury dostawcy mediów.

Wyświetlono 17% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....