Rachunkowość - z zagranicy

Z doświadczeń zagranicy

Technologia informatyczna dla mniejszych firm

Dorota Wyczółkowska
2019-06-03
Właściwy wybór, wdrożenie i efektywne stosowanie technologii informatycznej (IT), a zarazem szkolenie pracowników, jak wykorzystywać rozwiązania oferowane przez programy komputerowe, ma podstawowe znaczenie dla sukcesu firmy.
Z doświadczeń zagranicy

Założenia przyszłej sprawozdawczości cyfrowej

Dorota Wyczólkowska
2018-01-04
Technologia umożliwia znaczną zmianę sposobu komunikowania się firm z inwestorami oraz innymi interesariuszami, zarówno przez zwiększenie użyteczności i poprawę terminowości raportowanych treści, jak i stworzenie firmom nowych możliwości.
Z doświadczeń zagranicy

Prawidłowość ksiąg rachunkowych prowadzonych elektronicznie

Małgorzata Szewc
2017-07-03
Zamieszczamy poniżej obszerny wyciąg z wytycznych niemieckiego Ministerstwa Finansów (GoBD[1]) poświęconych zasadom prawidłowego prowadzenia ksiąg w formie elektronicznej oraz ich przechowywania wraz z dokumentacją. Być może również polskim jednostkom i biurom rachunkowym będzie on pomocny w ocenie, czy księgi odpowiadają wymogom warunkującym ich uznanie za poprawne (niewadliwe).
Z doświadczeń zagranicy

Jak ściągać należności – dziewięć wskazówek dla małych przedsiębiorstw

Kamila Kępczyńska
2017-03-07

Dwanaście sposobów na ulepszenie przepływów pieniężnych dzięki kontroli kosztów

Kamila Kępczyńska
2016-11-05
Kontrola kosztów jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów poprawy przepływów pieniężnych w przedsiębiorstwie. Trzeba tylko podjąć w tym kierunku odpowiednie działania.
Z doświadczeń zagranicy

Dziesięć zasad postępowania z korespondencją elektroniczną

Małgorzata Szewc
2016-07-05
Cyfryzacja – także w sferze gospodarczej – postępuje szybko. Rodzi to szereg problemów, na razie nie uregulowanych prawnie, a w praktyce mogących prowadzić do niepotrzebnych sporów przedsiębiorców z organami kontroli. Dlatego pożyteczne wydaje się nam przybliżenie obowiązujących w Niemczech zasad postępowania z e-mailami mającymi charakter korespondencji handlowej.

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....