Przekształcenie zatrudnienia okresowego w stały angaż – po raz pierwszy w listopadzie 2018

Renata Majewska Biuro Kadr i Płac
Od 22.11.2018 umowy o pracę na czas określony, trwające łącznie 33 mies., automatycznie przekształcą się w umowy na czas nieokreślony.

To efekt modyfikacji ponad 2 lata temu sposobu reglamentowania okresowych umów o pracę. Otóż od 22.02.2016 pojedyncza umowa na czas określony lub łączny czas takiego zatrudnienia u jednego pracodawcy nie może przekroczyć 33 mies., a w tym okresie strony mają prawo nawiązać najwyżej 3 takie umowy (art. 251 § 1 Kp).

  • MPiPS – Minister Pracy i Polityki Społecznej
  • Kp – Kodeks pracy

Do limitu 33 mies. wlicza się czas trwania okresowych umów o pracę zawartych przez strony, bez względu na przerwy między nimi. Jeśli umowa przewiduje termin rozpoczęcia pracy późniejszy niż data jej sporządzenia, w limicie 33 mies. uwzględnia się ją, począwszy od dnia rozpoczęcia świadczenia pracy.

Nie oznacza to jednak, że dana osoba tylko raz w życiu pracuje okresowo maksymalnie przez 33 mies. Limitowany jest bowiem czas zatrudnienia okresowego u danego pracodawcy. Zatrudnienie w innym zakładzie pracy powoduje, że limit 33-miesięcy zacznie biec od nowa.

Wyświetlono 14% treści artykułu

w sprzedaży

Spis treści artykułu
Spis treści artykułu:

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....