Przegląd orzeczeń i interpretacji

Odliczenie VAT od auta służbowego

Parkowanie służbowego samochodu osobowego w miejscu zamieszkania pracownika i dojazd nim do i z pracy nie wyklucza uznania, że pojazd jest wykorzystywany wyłącznie w związku z działalnością gospodarczą prowadzoną przez pracodawcę.

Wyrok NSA z 6.09.2018 (I FSK 1531/16).

  • NSA – Naczelny Sąd Administracyjny
  • updof – ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych
  • updop – ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych
  • uzpd – ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne
  • KIS – Krajowa Informacja Skarbowa

Opodatkowanie nowo wybudowanych obiektów

Moment powstania obowiązku podatkowego w podatku od nieruchomości dla nowo wybudowanych budynków i budowli przypadający na 1 stycznia następnego roku dotyczy wszystkich obiektów, niezależnie od tego, kto jest ich właścicielem lub posiadaczem – inwestor czy nabywca.

Wyrok NSA z 9.10.2018 (II FSK 1266/18).

Dokumentowanie przychodów i kosztów z handlu kryptowalutami

Zapisów w księgach rachunkowych można dokonywać wyłącznie na podstawie ściśle określonych dokumentów, np. faktur czy rachunków. Dokumenty w postaci wyciągów z historią transakcji giełdowych z internetowej giełdy kryptowalut czy wyciągów z kont bankowych z historią transakcji nie stanowią dowodów księgowych w rozumieniu uor. Przychody oraz koszty udokumentowane wyłącznie w ten sposób nie mogą zostać zaewidencjonowane w księgach rachunkowych.

Wyświetlono 15% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....