Przedsiębiorca z rentą policyjną – czy powinien płacić składki ZUS z działalności

Andrzej Radzisław radca prawny
Klientem naszego biura rachunkowego jest przedsiębiorca z ustalonym prawem do renty policyjnej z tytułu niezdolności do służby.
Czy z działalności gospodarczej powinien opłacać składki społeczne?

W myśl art. 9 ust. 4c usus osoby prowadzące pozarolniczą działalność, które mają ustalone prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy, podlegają obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym do czasu ustalenia prawa do emerytury.

Wyświetlono 26% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....