Prezentacja aktywów finansowych zaangażowanych w kapitale innej jednostki

Bilans sporządzony zgodnie z załącznikiem nr 1 do uor przewiduje, że długoterminowe aktywa finansowe, inwestycje długoterminowe oraz należności i zobowiązania długo- i krótkoterminowe prezentuje się w podziale na dotyczące jednostek:
● powiązanych,
● pozostałych, w których jednostka ma zaangażowanie w kapitale,
● pozostałych.
Natomiast krótkoterminowe aktywa finansowe prezentuje się z podziałem na dotyczące jednostek powiązanych oraz pozostałych jednostek. W tym przypadku nie przewiduje się odrębnej prezentacji tego rodzaju aktywów w jednostkach, w których jednostka ma zaangażowanie w kapitale.
W której zatem pozycji wykazać krótkoterminowe aktywa finansowe w jednostkach, w których jednostka ma zaangażowanie w kapitale? Czy zaliczyć je do dotyczących jednostek powiązanych, czy też pozostałych jednostek?

Wyświetlono 31% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....