Prawo do skorygowania JPK_VAT podczas kontroli US

Aleksander Kliszewski
Czy można złożyć korektę JPK_VAT w trakcie kontroli podatkowej?

Tak. Mimo że informacje JPK_VAT formalnie uznawane są za deklaracje, to możliwe jest złożenie korekty JPK_VAT także w trakcie kontroli podatkowej.

Zgodnie z art. 82 § 1b Op podatnicy VAT są zobowiązani do przekazywania za pomocą środków komunikacji elektronicznej Szefowi KAS informacji (tzw. JPK_VAT) o prowadzonej pełnej ewidencji VAT (art. 109 ust. 3 ustawy o VAT), w postaci elektronicznej odpowiadającej strukturze logicznej, o której mowa w art. 193a § 2 Op, na zasadach dotyczących przesyłania ksiąg podatkowych lub ich części określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 193a § 3 Op, za okresy miesięczne w terminie do 25. dnia miesiąca następującego po każdym kolejnym miesiącu, wskazując miesiąc, którego ta informacja dotyczy.

Wyświetlono 29% treści artykułu

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....