Prace szczególnie niebezpieczne zawsze poprzedzone wizytą u lekarza

Reprezentuję duże przedsiębiorstwo remontowo-budowlane. Według nowych przepisów, od 1.04.2015 r., osobę wykonującą prace szczególnie niebezpieczne zawsze trzeba kierować na wstępne badania lekarskie przed podjęciem przez nią zatrudnienia.
Skąd mam wiedzieć, że praca u poprzedniego pracodawcy miała taki charakter - ze świadectwa pracy, z wystawionego przez poprzedniego pracodawcę skierowania na badania, czy z orzeczenia lekarskiego?
Ponadto inspektor bhp poinformował mnie, że prace uznane przez poprzedniego pracodawcę za szczególnie niebezpieczne wcale nie muszą być takimi w nowym miejscu pracy. Jak zweryfikować, czy zatrudniany może być zwolniony z konieczności robienia badań?

Nie ma znaczenia, czy nowy pracownik w poprzednim zakładzie pracy wykonywał prace szczególnie niebezpieczne. Kolejny pracodawca ma obowiązek wysłać na wstępne badania lekarskie każdą osobę, którą sam przyjmuje do wykonywania takich prac (art. 229 § 11 pkt 2 Kp). Szczegóły niżej.

Wyświetlono 37% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....