Podstawa opodatkowania przy aporcie znaku towarowego

Ryszard Kubacki doradca podatkowy
Jak ustalić podstawę opodatkowania VAT w razie wniesienia znaku towarowego jako aportu do spółki z o.o.?

Stosownie do art. 120 ust. 1 ustawy z 30.06.2000 r. Prawo własności przemysłowej (DzU z 2013 r. poz. 1410) znakiem towarowym może być każde oznaczenie, które można przedstawić w sposób graficzny, jeżeli nadaje się ono do odróżnienia towarów jednego przedsiębiorstwa od towarów innego przedsiębiorstwa. Zgodnie z regulacjami Ksh aportem jest wkład niepieniężny dokonany w celu nabycia akcji lub udziału. W przypadku wniesienia znaku towarowego jako aportu do spółki kapitałowej mamy do czynienia z umową wzajemną, w której wnoszący aport (dobro niematerialne) dostaje w zamian świadczenie niepieniężne w postaci udziałów lub akcji w spółce. Udział jest ekwiwalentem za wniesiony znak towarowy.

Wyświetlono 27% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....