Pierwsze zapisy na konkurs „Księgowi Przyszłości”

Pierwszego marca rozpoczęła się rejestracja drużyn do III edycji prestiżowego konkursu „Księgowi przyszłości”, organizowanego w czterech kategoriach: zawodowej, studenckiej, uczniowskiej oraz płacowo-kadrowej. W ciągu zaledwie tygodnia rejestracji do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 100 zespołów. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz firma Soneta.

Ogólnopolska rywalizacja

Podjęłam to wyzwanie, ponieważ uważam, że jest to świetny pomysł na to, żeby zweryfikować i usystematyzować swoją wiedzę oraz spojrzeć na całokształt tego, czy to, co wykonuję na danym stanowisku, jest wystarczające, czy też powinnam w jakiś sposób poszerzyć swoją wiedzę, tak aby być księgowym przyszłości. Na pewno było warto – tak o swoim udziale w konkursie mówiła Ewa Łosik-Swoboda, finalistka II edycji konkursu w kategorii zawodowej.

Konkurs „Księgowi przyszłości” odbywa się za pośrednictwem strony internetowej ksiegowiprzyszlosci.pl. Uczestnicy weryfikują swoją wiedzę z rachunkowości, przechodząc przez kolejne etapy rywalizacji. Udział w nim – jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych konkursów w branży – to nie tylko prestiż, ale także wspaniałe nagrody, takie jak vouchery na wakacje, sprzęt IT czy bony szkoleniowe.

Konkursy wszelkiego rodzaju są w naszym wypadku rozwinięciem studiów (…) oraz sprawdzeniem umiejętności. Ten konkurs jest jednym z ważniejszych, jeśli nie najważniejszym konkursem w ciągu roku – mówił Radosław Matuszuk, członek zwycięskiej drużyny w kategorii studenckiej z 2016 roku.

Księgowi Przyszłosci - baner

Księgowi to nie tylko rozliczenia

Rola księgowego w przedsiębiorstwie zmieniła się w ciągu ostatnich kilku lat i nadal będzie ewaluować. Dziś jest on już nie tylko osobą odpowiedzialną za prowadzenie ksiąg rachunkowych, ale także doradcą, którego zadaniem jest gwarancja bezpieczeństwa firm w zmiennym środowisku prawnym oraz wsparcie przy tworzeniu strategii zarządzania finansami przedsiębiorstwa. Konkurs „Księgowi przyszłości” stawia więc nie tylko na wiedzę z rachunkowości, ale także na umiejętność pracy w zespole, znajomość nowoczesnych technologii czy umiejętność rozwiązywania problemów. Wszystkie te zdolności są cechami doskonałego księgowego i tego właśnie kapituła konkursu poszukuje u przyszłych zwycięzców.

Nowa kategoria: doradcy ds. kadr i płac

Najbliższe miesiące przyniosą również spore wyzwania specjalistom kadrowo-płacowych. RODO, e-teczki i zmiany w Kodeksie pracy sprawiają, że również ich praca w najbliższych miesiącach będzie się bardzo zmieniać. Wbrew niektórym prognozom zawód „kadrowej” nie zanikł, lecz ewaluował w szereg specjalizacji takich jak rekruter, specjalista ds. kadr czy ekspert w zakresie płac. Organizatorzy konkursu „Księgowi przyszłości” zdecydowali się więc na stworzenie nowej kategorii właśnie dla specjalistów z tego obszaru. Podobnie jak w kategoriach księgowych uczestnicy kategorii PiK będą musieli skompletować drużyny, odpowiedzieć na pytania z zakresu przepisów kadrowych czy naliczania płac, a w półfinale rozwiązać nich przygotowane dla nich zadanie.

Założenia konkursu

Przed uczestnikami konkursu są trzy etapy testów online oraz przygotowanie krótkiej pracy półfinałowej. Najlepsze drużyny spotkają się w finale 14 czerwca w Warszawie. Zapisy na konkurs rozpoczęły się 1 marca i trwają do zakończenia I etapu konkursu, tj. 11 kwietnia.

Konkursowi patronuje Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Patronami medialnymi są czasopisma „Rachunkowość, „Świat Księgowych, „Controling i Rachunkowość Zarządcza, „Finanse i Controlling”oraz portale Infor, Kariera w Finansach, Portal Kadrowy, HRPolska oraz Portal Finanse i Księgowość.

Szczegóły dotyczące konkursu oraz rejestracji dostępne są na stronie internetowej www.ksiegowiprzyszlosci.pl.

Pytania na temat konkursu można kierować na adres e-mail: kontakt@ksiegowiprzyszlosci.pl lub zgłaszać pod numerem telefonu: 12 349 28 80.

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....