Opodatkowanie ekwiwalentu za niewykorzystany urlop

Marcin Sądej
Czy ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy wypłacony pracownikowi w związku z rozwiązaniem umowy o pracę korzysta ze zwolnienia od PIT?
Pracownik przez długi czas był na zwolnieniu lekarskim. Został zwolniony za porozumieniem stron zaraz po powrocie do pracy.

Prawo do ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy pracownik nabywa w przypadku rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy (art. 171 § 1 Kp). Ekwiwalent jest przychodem ze stosunku pracy w rozumieniu art. 12 ust. 1 updof, który nie podlega zwolnieniu z opodatkowania.

Wyświetlono 32% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....