Opłaty parkingowe a koszty uzyskania przychodu

Spółka z o.o. rozlicza zwroty delegacyjne na podstawie rozporządzenia o podróżach służbowych, a kilometrówkę ustala wedle maksymalnych stawek za 1 km przebiegu pojazdu. Podczas krajowych delegacji pracownicy często wykorzystują, za jej zgodą, prywatne auta osobowe. Dodatkowo ponoszą inne niezbędne wydatki, jak opłaty za autostrady i parkingowe. Czy spółka może je uznać za koszty uzyskania przychodu obok kilometrówki?

Nie. Przepisy są rygorystyczne. Spośród wszystkich refundacji z tytułu używania prywatnego samochodu osobowego w trakcie delegacji do kosztów uzyskania przychodów zaliczają jedynie kilometrówkę, skalkulowaną według najwyższej stawki za 1 km przebiegu auta. Inne niezbędne wydatki poniesione w związku z podróżą zmieszczą się w tym limicie częściowo bądź w pełni, o ile przedsiębiorca stosuje do kalkulacji kilometrówki stawki za 1 km przebiegu samochodu niższe od maksymalnych. Szczegóły niżej.

Wyświetlono 17% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....