Ogólnopolski Zjazd Katedr Rachunkowości – relacja z konferencji

Aleksandra Sulik-Górecka
Współczesne problemy i kierunki transformacji rachunkowości i rewizji finansowej to hasło przewodnie tegorocznego Ogólnopolskiego Zjazdu Katedr Rachunkowości.

Celem Zjazdu – który odbył się 28–30.09.2016 r. w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (UEK) – była wymiana poglądów nt. aktualnych problemów dotyczących teorii i praktyki rachunkowości i rewizji finansowej, a także zacieśnienie współpracy między ośrodkami akademickimi oraz integracja środowiska naukowego.

W zamierzeniach organizatorów Zjazd był okazją do przedstawienia dorobku naukowego i doświadczeń polskich ośrodków akademickich oraz przedstawicieli praktyki gospodarczej.

Wzięło w nim udział ponad 130 osób z kluczowych ośrodków akademickich w Polsce, przedstawicieli praktyki gospodarczej oraz organizacji zawodowych związanych z rachunkowością. Podczas 3 dni obrad dyskutowano nad aktualnymi problemami i wyzwaniami, przed którymi stoi współczesna rachunkowość.

Uroczystego otwarcia Zjazdu w auli w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych im. prof. Zbigniewa Messnera dokonał JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. UE dr hab. Robert Tomanek. Minutą ciszy uczczono pamięć prof. dr. hab. Bronisława Micherdy, a prof. UE w Krakowie dr hab. Mariusz Andrzejewski zaprezentował sylwetkę oraz dorobek naukowy i dydaktyczny Profesora.

W pierwszym dniu konferencji wystąpili: dziekan Wydziału Finansów i Ubezpieczeń UEK prof. UE dr hab. Andrzej Piosik oraz Kierownik Katedry Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. UE dr hab. Józef Pfaff.

Wyświetlono 20% treści artykułu

w sprzedaży

Logowanie

email:

hasło:

 

 

Logowanie za pomocą emaila

Jeżeli nie pamiętasz hasła albo nie masz konta, to wyślemy na Twój email wiadomość weryfikującą. Po kliknięciu w link z emaila będziesz zalogowany na urządzeniu do chwili wylogowania.

email:

Klikając w poniższy link zgadzasz się na zapisanie podanych w formularzu danych i wykorzystywanie ich zgodnie z polityką przetwarzania danych dostępną w dokumencie ⇒Polityka przetwarzania danych osobowych (RODO)⇐

 

Logowanie do za pomocą emaila

Sprawdzanie danych....